poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

UKS „Piątka” trenera Janusza Szmitko wicemistrzem województwa

Piłkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wywalczyła drugie miejsce w wojewódzkim etapie turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W finale drużyna z Łomży zmierzyła się SP 5 Białystok, która w całości składa się z zawodników zespołu Akademii Piłkarskiej Talent - najlepszej drużyny na Podlasiu w tym roczniku. Łomżanie, którzy w dotychczasowych rozgrywkach nie zostali poskromieni, tym razem musieli uznać wyższość przeciwnika.

Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej. Celem Turnieju jest popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych a przy okazji wyławianie piłkarskich talentów.  W tym roku do rozgrywek dopuszczono dodatkową grupę wiekową U-12. 
W wojewódzkim finale imprezy chłopcy z UKS „Piątka” trafili do grupy B wraz z SP 52 Białystok, SP Ciechanowiec i zespołem z Suwałk. I podopieczni trenera Janusza Szmitko przez rozgrywki szli jak burza. W pierwszym swoim meczu Piątka pewnie wygrała 3-0 pojedynek z drużyną z Suwałk, w drugim jeszcze wyżej 5-1 rozgromiła SP Ciechanowiec również zakończyło się naszym gładkim zwycięstwem 5-1 (hattrickiem popisał się Filip Lemański), a w trzecim pojedynku przyznano jej walkower bo zespół SP 52 z Białegostoku nie pojawił się na turnieju. 
W ćwierćfinale zespół Janusza Szmitko trafił na drużynę SP Poświętne, ale i to spotkanie było jednostronnym widowiskiem i zakończyło się wynikiem 4-0 dla Łomży.
- W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną z Siemiatycz. Mecz ten był bardzo wyrównany, ale tylko do końca pierwszej połowy, kiedy to na tablicy widniał wynik 2-1 dla Piątki – relacjonują. - W drugiej części meczu nasi zawodnicy przycisnęli rywali i strzelili im jeszcze 3 bramki ustalając wynik spotkania na 5-1.
W finale drużyna z Łomży zmierzyła się SP 5 Białystok, która w całości składa się z zawodników zespołu Akademii Piłkarskiej Talent - najlepszej drużyny na Podlasiu w tym roczniku. Mecz zakończył się porażką UKS Piątki 0-5. 

Warto przypomnieć, że dwa lata temu również w Turnieju Tymbarka UKS „Piatka”, w której składzie znalazło się aż 9 chłopców uczestniczących w obecnym turnieju, zdobyła także srebrny medal, przegrywając w finale również z tym samym zespołem. Rok temu na turnieju im. Marka Wielgusa SP 5 Białystok pokonało łomżan w półfinale tej imprezy, z której nasi wyjechali z brązowym krążkiem. Srebrny medal zdobyty już po raz drugi w tej samej imprezie pokazuje, iż nie było w tym żadnego przypadku czy szczęścia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0