niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Błyskawiczna kara dla Estończyka, który szalał na „61”

Karą 1500 złotych oraz rocznym zakazem prowadzenia pojazdów na terytorium Polski ukarał sąd w Grajewie estońskiego kierowcę ciężarówki, który we wtorek rano „szarżując” na krajowej 61 pod Szczuczynem zmusił kierowców dwóch innych samochodów do ucieczki do rowów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pirata jadącego w kierunku Łomży zatrzymali policjanci.

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 7.00 rano na odcinku Obrytki – Szczuczyn. Jadący w kierunku Łomży kierowca ciężarówki z lawetą na estońskich numerach rejestracyjnych, nie zważając na stwarzane zagrożenie, wyprzedzał na skrzyżowaniu i podwójnej linii ciągłej poruszającego się przed nim tira. Widząc jadący na czołówkę samochód, jadący z przeciwnego kierunku, 28-letni kierujący volvo i 24-letni mężczyzna siedzący za kierownicą busa, unikając zderzenia gwałtownie hamowali i zjechali do rowu. 
Zaalarmowani policjanci szybko ujęli pirata drogowego. Mężczyzna została zatrzymany w policyjnym areszcie i dziś w trybie przyspieszonym stanął przez grajewskim sądem, który ukarał go 1500 złotych grzywny i rocznym zakazem prowadzenia pojazdów na terytorium Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0