niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Piotr Łobodziński najszybszy na schodach w Grand Prix of Poland i Qatar

Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża Piotr Łobodziński, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata w biegach po schodach świetnie rozpoczął nowy sezon. Najpierw – dwa tygodnie temu – nie miał sobie równych w Warszawie w Biegu na Szczyt Rondo 1 mającego miano Towerrunning Grand Prix of Poland, a w ten weekend zwyciężył w Grand Prix of Qatar poprawiając rekord trasy i umacniając się na pozycji lidera Pucharu Świata.

Piotr Łobodziński najszybszy na schodach w Grand Prix of Qatar
Piotr Łobodziński najszybszy na schodach w Grand Prix of Qatar

W Warszawie Piotr Łobodziński w finale wypracował aż 20 sekundową przewagę nad drugim na mecie reprezentantem Niemiec - Christianem Riedlem. Natomiast w biegu na 51 piętro hotelu Torch Tower w Katarze jego przewaga nad drugim zawodnikiem wyniosła aż 23 sekundy. Łobodziński 1304 stopnie pokonał w 6 minut i 14 sekund, co jest wynikiem o 18 sekund lepszym od dotychczasowego rekord trasy, który przed rokiem ustanowił utytułowany Thomas Dold. 
- Jestem bardzo zadowolony z tych startów oraz obecnej mojej dyspozycji – mówi Piotr Łobodziński. - Mam nadzieję, że forma będzie szła tylko w górę i w konfrontacji z mocnymi zawodnikami z Australii na początku maja w Taipei nie zawiodę.
Najbliższy start „łomżyńskiego” zawodnika w Towerrunning World Cup już w najbliższą niedzielę w Tallinie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0