niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Zespół Szkół Specjalnych zdobył nowoczesną salę kinową

Już niedługo uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży będą korzystać z wyposażenia szkolnej sali kinowej, składającej się m.in. z projektora, ekranu, systemu nagłaśniającego oraz zestawu filmów edukacyjnych, dzięki którym lekcje mogą stać się ciekawsze i bardziej angażujące. Szkolny zespół „Siedem pomysłów” odebrał nagrodę w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Łomżanie pokonali prawie 600 zespołów z całej Polski i wygrali wyposażenie mobilnej szkolnej sali kinowej dla swojej szkoły.

Uczniowie ZSS w Łomży podczas Gali konkursu
Uczniowie ZSS w Łomży podczas Gali konkursu

Zespół „Siedem Pomysłów” świętował swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, przedstawicieli Banku Żywności SOS w Warszawie, zaproszonych gości oraz ponad 100 uczniów – uczestników konkursu. Gala była pełna gier i zabaw związanych z tematyką konkursu – niemarnowaniem żywności, w których dzieci, wykorzystując swoje zdolności i wiedzę, walczyły o dodatkowe upominki. Oczywiście punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród.
– Udział w konkursie pokazał uczniom, że dobrych rzeczy nie należy się wstydzić – przyznaje Dorota Denysiuk, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży i opiekunka zespołu. 
W tym roku, przy merytorycznym wsparciu Federacji Polskich Banków Żywności, konkurs Tesco dla Szkół - „Talent do niemarnowania” edukował ponad 6 tysięcy uczestniczących w konkursie dzieci w tematyce niemarnowania żywności. Uczniowie zachęceni cennymi nagrodami nakręcili 587 filmików, które w zabawny, pouczający a czasem śpiewający sposób zachęcały do niemarnowania jedzenia. Dzięki konkursowi także internauci, którzy oddali w sumie ponad 1,5 miliona głosów na filmy uczestników, dowiedzieli się o problemie marnowania żywności i sposobach na zapobieganie temu zjawisku. Efekty tej największej lekcji niemarnowania w Polsce można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0