poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

GDOŚ w Warszawie zajmie się Via Baltica

Górnośląskie Towarzystwo Przyrodnicze im. A. Czudka z Katowic odwołało się od wydanej na początku lutego przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku decyzją środowiskową na łomżyński odcinek Via Baltica (bez obwodnicy miasta). Jak przekazuje Małgorzata Wnuk, rzecznik prasowy RDOŚ w Białymstoku w odwołaniu nie ma wskazanych zarzutów, a jego złożenie Towarzystwo uzasadnia „regułą przezorności”.

Tak ma przebiegać Via Baltica (na grafice z obwodnicą Łomży)
Tak ma przebiegać Via Baltica (na grafice z obwodnicą Łomży)

Przypomnijmy 3 lutego, po niemal dwóch latach od wszczęcia postępowania RDOŚ w Białymstoku wydał decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S 61 na odcinku Ostrów Mazowiecka (S8) – Łomża – – Szczuczyn (z wyłączeniem obwodnicy Stawisk i obwodnicy Łomży). To dokument, który określa m.in. ostateczny już przebieg drogi. 

Formalnie po złożeniu odwołania przez GTP decyzja środowiskowa wraz z całą zebraną dokumentacją na łomżyński odcinek Via Baltica została przekazana do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, który powinien jeszcze raz przeanalizować zebrany materiał dowodowy o wydany na jego podstawie dokument.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0