poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Szykuje się zmiana w komendzie

Będzie zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Łomży – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Szefujący komendą inspektor Andrzej Ryński ma przejść na emeryturę. Na razie, od połowy grudnia ubiegłego roku, komendant jest na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie to kończy mu się pod koniec marca, a według nieoficjalnych informacji zmiana na stanowisku komendanta w Łomży ma nastąpić w kwietniu. Oficjalnie, póki co, nie ma potwierdzenia tych informacji.

Inspektor Andrzej Ryński, komendant KMP w Łomży
Inspektor Andrzej Ryński, komendant KMP w Łomży

- Nie mam żadnej wiedzy, żeby wpłynął raport, o tym że komendant Ryński wybiera się na emeryturę – mówi podinsp. Andrzej Baranowski rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. 
A formalnie taki raport musi złożyć na ręce komendanta wojewódzkiego każdy chcący przejść na emeryturę komendant miejski lub powiatowy. 
Inspektor Andrzej Ryński komendantem w Łomży został w lipcu 2009 roku. Nieoficjalna informację, że to on zostanie nowym komendantem miejskim w Łomży podaliśmy dwa miesiące wcześniej. Dodajmy, że inspektor Ryński obejmując komendę w Łomży miał 50 lat życia, 28-lat kariery w Policji i już wówczas pełne uprawnienia do przejścia na emeryturę. 
W połowie grudnia 2013 roku komendant Ryński uległ wypadkowi. Doznał poważnego złamania nogi i przez dłuższy czas przebywał w szpitalu. Od tego czasu komendą kieruje jego jedyny zastępca mł. insp. Robert Górecki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0