niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Grajewo - blokada drogi

Mieszkańcy Grajewa zablokowali w piątek (7.03) drogi krajowe przebiegające przez miasto. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak bardzo potrzebna jest obwodnica miasta. To już drugi taki protest. W styczniu mieszkańcy blokowali drogę przechodząc przez przejście dla pieszych.

Tym razem przeszli przez centrum miasta ulicami, które są fragmentem drogi krajowej nr 61. Utrudnienia były także na drodze krajowej nr 65, bo w centrum Grajewa krzyżuje się ona z drogą krajową nr 61.

Mieszkańcy protestowali, bo uważają, że obwodnica miasta jest niezbędna. Jak mówią nawet trasa Via Baltica, która ma powstać nie rozwiąże problemu bo przejmie ruch tylko z DK61. Samochody jadące DK65 dalej będą przejeżdżały przez centrum miasta. Dlatego zapowiadają, że jeżeli nie zapadną żadne decyzje w tej sprawie zaostrzą swój protest.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, priorytetem jest przebieg drogi S61. Zgodnie z planami ma ona omijać miasto w pewnej odległości, dlatego według drogowców nie ma już sensu budować obwodnicy miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0