środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Modlitwy w kościołach o pokoju na Ukrainie

We wszystkich kościołach Łomży i diecezji łomżyńskiej w niedziele Wielkiego Postu na każdej Mszy św., po Komunii Świętej, mają być śpiewane Suplikacje w intencji o pokojowe rozwiązanie wszystkich problemów spornych na Ukrainie. Polecenie takie wydał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

Nazwa Suplikacje pochodzi od łacińskiego słowa suplicatio – błaganie. 
„Święty Boże, Święty mocny, Święty a nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami... Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas, Panie! Od nagłej i niespodzianej śmierci zachowaj nas, Panie! My grzeszni - Ciebie Boga prosimy - wysłuchaj nas, Panie!”.
Suplikacje oznaczają pokorne błagania zanoszone do Boga. Najczęściej śpiewane były w okresach klęsk żywiołowych oraz nieszczęść narodowych. 
- Niech nasza modlitwa będzie solidarnym wsparciem sąsiedniego Narodu i uchroni przed dalszym rozlewem krwi często niewinnych ludzi – czytamy w specjalnym komunikacie w sprawie modlitwy w intencji Ukrainy podpisanym przez wikariusza biskupiego ks. inf. Jana Sołowianiuka. 
Oprócz śpiewu Suplikacji księża diecezji łomżyńskiej mają także włączyć do Modlitwy Powszechnej wezwanie: „Módlmy się w intencji pokojowego rozwiązania dramatycznego konfliktu na Ukrainie, aby ustały spory wzbudzające wzajemną nienawiść i zapanowała braterska zgoda i porozumienie”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0