czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Uważaj przy zakupach w wiejskich sklepach

W 20 z 32 skontrolowanych przez inspekcję handlową wiejskich sklepach stwierdzono nieprawidłowości. Najczęściej występującym uchybieniem było oferowanie do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia. Kontrolerzy WIIH przeterminowane produkty znaleźli aż w co drugiem ze skontrolowanych wiejskim sklepie.

Jak przekazuje Leszek Mironiuk Rzecznik prasowy WIIH w Białymstoku kontrolerzy pojawili się w wiejskich sklepach porozrzucanych praktycznie na terenie całego województwa: Złotoria, Siekierki, Chraboły, Kulikówka, Dobrzyniewo Kościelne, Dasze, Nurzec Stacja, Doktorce, Strabla, Skiwy Duże, Kłopoty Stanisławy, Baciuty, Trypucie, Tołcze, Jaświły, Jasionówka, Zofiówka, Bełda, Lipsk, Siółek, Rutki Nowe, Rutki-Kossaki, Szczuczyn, Wąsosz. Nieprawidłowości ujawniono w 20 placówkach, czyli w 63% z objętych kontrolą. Stwierdzone uchybienia dotyczyły: oferowania do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia -  w 16 placówkach (50 % kontrolowanych), naruszenia przepisów o cenach - w 9 placówkach (28 % kontrolowanych), oraz stosowania przyrządów pomiarowych z nieaktualnymi cechami legalizacji - w 4 placówkach (13 % kontrolowanych),
Stwierdzając nieprawidłowości kontrolerzy WIIH na właścicieli wiejskich sklepików nałożyli 20 mandatów karnych, a w 13 przypadkach tam, gdzie nieprawidłowości dotyczyły cen i narzędzi pomiarowych wydali też żądania ich usunięcia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0