wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

Marzena Kulawiak z Włoszczowej wygrała XL Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, który odbywał się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. O indeksy na Wydział Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie rywalizowało 40 uczestników z: Łowicza, Lublina, Włoszczowa, Rypina, Kadzidła, Wysokiego Mazowieckiego, Kutna, Białegostoku, Bydgoszczy i Łomży. Jak podkreślił przewodniczący jury prof. Stefan Ziajka poziom tegorocznej olimpiady był wyjątkowo wysoki, dlatego przyznano aż 23 indeksy.

Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem
Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem
Zwyciężczyni olimpiady - Marzena Kulawiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej
Zwyciężczyni olimpiady - Marzena Kulawiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej

Do łomżyńskiej Wety na XL Olimpiadę Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie przyjechało 10 zespołów, a gospodarze byli 11 drużyną. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. I jak się okazało najwięcej o mleku i mleczarstwie wiedziała – i olimpiadę wygrała - Marzena Kulawiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej. Drugie miejsce zajął Paweł Michalski, który wyprzedził swojego szkolnego kolegę Radosława Frankowskiego – obaj z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem.
Drużynowo konkurs wygrała właśnie ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem przed ZSP we Włoszczowej i Zespół Szkół Nr 3 w Rypinie.

Jak przekazuje Magdalena Budziszewska z ZSWiO Nr 7 w Łomży, Waldemar Broś prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego w Warszawie, składając podziękowania na ręce Albiny Chojak dyrektor Wety,   poinformował, że kolejna olimpiada również odbędzie się w łomżyńskiej Wecie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0