poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Lekkoatleci najlepszymi sportowcami miasta

Justyna Korytkowska i Anna Rostkowska z Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża oraz Dominik Darmofał zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Narew – Kurpiewski” Łomża to najlepsi sportowcy miasta ubiegłego roku. W sobotni wieczór prezydent wręczył Łomżyńskie Laury Sportowe czyli nagrody za wybitne osiągnięcia i wyniki sportowe w minionym 2013 roku. W kategorii drużyna nagrodę odebrał zespół Juniorek Młodszych Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”, a najlepsi trenerzy to Andrzej Korytkowski LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża oraz Stanisław Niedbała opiekun GUKS „Dwójka”.

Dominik Darmofał, Anna Rostkowska, Justyna Korytkowska - najlepsi sportowcy Łomży 2013 roku (fot. UM Łomża)
Dominik Darmofał, Anna Rostkowska, Justyna Korytkowska - najlepsi sportowcy Łomży 2013 roku (fot. UM Łomża)

Justyna Korytkowska to brązowa medalistka Mistrzostw Polski na 3000 m z przeszkodami i 10 km w biegu ulicznym, rekordzistka województwa na 5000 i 10000 metrów, klasa mistrzowska na 3000 m z przeszkodami. Zawodniczka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża. 
Jej klubowa koleżanka Anna Rostkowska jest wicemistrzynią Polski w biegu na 800 m, zwyciężczynią Ekstraklasy Seniorów na 800 m, do niej należy rekord województwa na 1500 m. Dominik Darmofał - przez cały 2013 rok był członkiem Kadry Narodowej B w skoku wzwyż. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów z wynikiem 206 cm zajął IV miejsce, w letnich mistrzostwach również IV. Zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Narew – Kurpiewski” Łomża. 
Zespół Juniorek Młodszych Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” -  po raz drugi z rzędu awansował do Półfinału Mistrzostw Polski zajmując tam IV miejsce, co dało XIII miejsce w Polsce. Na przełomie 2013 i 2014 roku zespół po raz kolejny wywalczył Mistrzostwo Województwa Podlaskiego. Zespół tworzą Urszula Bałdowska, Natalia Bednarska, Martyna Borawska, Aneta Konert, Martyna Matysek, Dagmara Nocuń, Marlena Rutkowska, Aneta Kadłubowska, Aleksandra Szymborska, Amanda Szymborska, Karolina Zacny, Aleksandra Zawadzka oraz trener Stanisław Niedbała. 

Prezydent tradycyjnie przyznał także laury sponsorom, oraz po raz pierwszy w kategorii: "inne osiągnięcia sportowe", "całokształt działalności w łomżyńskim sporcie", "talent" i "postęp".


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0