niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Sapiński apeluje do Tuska

„W sytuacji grożącej nam katastrofy, w poczuciu patriotycznego obowiązku, zwracam się do Pana z gorącym apelem o podjęcie radykalnych działań ratunkowych umożliwiających funkcjonowanie nie tylko mojej branży – mleczarstwa, ale również całego sektora rolno-spożywczego” – pisze Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita, i przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa w liście otwartym do premier Donalda Tuska. - To, że polski eksport żywnością stoi, nie jest dla nikogo tajemnicą – podkreśla prezes Sapiński nawiązując zapewne do wczorajszej decyzji Głównego Lekarza Weterynarii, który po potwierdzeniu pierwszych przypadków afrykańskiego pomoru świń, wprowadził zakaz wystawiania weterynaryjnych świadectw zdrowia, co uniemożliwia także eksport polskich produktów mleczarskich.

Dariusz Sapiński,  prezes SM Mlekovita
Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita

- Szanowny Panie Premierze, wspólnym naszym wysiłkiem, przy wsparciu Unii Europejskiej, zbudowaliśmy nowoczesne polskie mleczarstwo, czego Mlekovita jest najlepszym przykładem – podkreśla Dariusz Sapiński. - Polskie produkty na rynkach całego świata są wyznacznikiem nie tylko naszych umiejętności zawodowych, ale stanowią także podstawę bytu znacznej części polskiego społeczeństwa. Dlatego znając Pana patriotyzm, ten zwykły, prosty, codzienny, wierzę gorąco w Pańskie szybkie i stanowcze decyzje. 
Prezes Mlekovity podkreśla, że  całkowite wstrzymanie eksportu, także do krajów, które nie wprowadziły embarga na nasze produkty, może doprowadzić w niedalekiej przyszłości do sytuacji trudnej do wyobrażenia w skali całego Państwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0