niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Nominacja do Fryderyków 2014

Płyta Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego i Grzegorza Kołodzieja pod tytułem „Polska liryka wokalna” została, w kategorii - Album Roku - Recital solowy, nominowana do nagrody Fryderyk 2014. Fryderyki to najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane już od 20 lat przez reprezentującą polskie środowisko muzyczne Akademię Fonograficzną.W latach ubiegłych do nagrody Fryderyka były nominowane dwie wcześniejsze płyty FKiWL: „Requiem” z koncertowym wykonaniem dzieła wybitnego brytyjskiego kompozytora współczesnego Johna Ruttera oraz „Saxophone Impressions”, nagrana z saksofonistą Pawłem Gusnarem.

Łomżyńscy filharmonicy, pod batutą i dyrekcja Jana Miłosza Zarzyckiego, do tej nagrody nominowani są już po raz trzeci.  W latach ubiegłych nominacje do Fryderyka otrzymywały: „Requiem” z koncertowym wykonaniem dzieła wybitnego brytyjskiego kompozytora współczesnego Johna Ruttera oraz „Saxophone Impressions”, nagrana z saksofonistą Pawłem Gusnarem. Nagarnia do płyty „Polska liryka wokalna” prowadzono w Łomży w połowie ubiegłego roku w Łomży. Przeczytaj o tym

Jak podają organizatorzy konkursu w tym roku przyznanych zostanie 20 statuetek Fryderyk 2014 w 16 kategoriach. O nominację do nagrody walczyło łącznie 1110 artystów, albumów i singli. W pierwszej turze głosowania (27 stycznia – 10 lutego 2014 roku) członkowie Akademii Fonograficznej oddawali głosy na wszystkie zgłoszone do konkursu pozycje. Tą drogą zostały wyłonione nominacje do nagrody Fryderyk 2014. W drugiej turze głosowania członkowie Akademii Fonograficznej oddadzą głos na jedną z nominacji w każdej kategorii. Wyłonionych w ten sposób laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 24 kwietnia br.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0