sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

PWSIiP bez plagiatów

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła ochronę praw autorskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. NIK sprawdzała czy w uczelni są odpowiednie procedury uniemożliwiające plagiatowanie prac dyplomowych i jak one działają. - Zdaliśmy ten „egzamin” bardzo dobrze. Kontrolerzy nie wykazali najmniejszego uchybienia – chwali się Ewa Zawłocka z łomżyńskiej PWSIiP.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

- NIK oceniła pozytywnie zarówno „ustalenie oraz przestrzeganie procedur przeciwdziałających naruszeniom praw autorskich oraz działania podejmowane na rzecz zapoznania studentów z tą problematyką” jak i „obowiązujące w uczelni procedury oraz działania podejmowane w celu wykrywania naruszeń praw autorskich – przekazuje Ewa Zawłocka. 

W łomżyńskiej uczelni od stycznia 2012 roku wszystkie złożone prace dyplomowe – licencjackie inżynierskie i magisterskie są sprawdzane internetowym programem antyplagiatowym, a następnie raport z tego badania są weryfikowane przez promotorów prac. Jak ustaliła NIK z analizowanych przez jej kontrolerów 50 prac tylko jedna nie została zweryfikowana tym programem, ale jak czytamy w podsumowaniu raportu Izby nie miło to jednak wpływu na ocenę kontrolowanej działalności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0