środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Zima na razie nie chce nam odpuścić

Rano w Łomży było -11°C. W ciągu dnia temperatura ma nieco podskoczyć, ale silny wschodni wiatr i wilgoć sprawiają, że czujemy się jak byśmy byli na mrozie znacząco przekraczającym -20°C. Niestety wieszczone ocieplenie na razie do nas nie dochodzi. Najbliższe dni mają być podobne do dzisiejszego.

Maciej Maciejewski synoptyk dyżurny z białostockiego Zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW podaje, że dziś w dzień w województwie podlaskim będzie występowało zachmurzenie duże z okresami słabymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający 55 km/h, wschodni, może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże i także okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -17°C na północy do -13°C na południu województwa. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni, w porywach może osiągać 55 km/h i powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek podobnie jak dzisiaj - miejscami opady śniegu, temperatura maksymalna od -13°C na północy do -9°C na południu województwa i umiarkowany i dość silny, wschodni i południowo-wschodni wiatr. 

Wielodniowe numeryczne prognozy pogody ocieplenie przesunęły o kilka dni. Zimno – ale już nie tak bardzo jak teraz - ma być co najmniej do przyszłej środy, a później temperatura na przebić się przez zero.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0