niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Pożar instalacji elektrycznej w bloku na Sybiraków

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyna pożaru jaki w piątek przed południem wybuchł w jednym z bloków przy ul. Sybiraków w Łomży. Pożar objął cały pion elenktyczny i liczniki prądowe poszczególnych mieszkań w całej klatce schodowej. Strażacy na czas akcji gaśniczej musieli ewakuować mieszkańców.

Zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków przy ul. Sybiraków strażacy otrzymali o godz. 11.40. Okazało się, że pali się instalacja elektryczna przy licznikach wszystkich mieszkań w klatce schodowej. Ze względu na duże zadymienie strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców z tej klatki. Pożar szybko ugaszono, ale straty są znacząc – sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.  
Akcja gaśnicza zakończyła się po godz. 13. i ewakuowani mieszkańcy mogli wówczas wrócić do swoich mieszkań. W ich mieszkaniach nie ma jednak prądu. 
Strażacy podają, że taki jak ten pożar instalacji elektrycznej obejmujący cały pion to rzadki wyjątek. Prawdopodobnie przyczyną pożaru mogło być zwarcie na pierwszym piętrze, ale odpowiedź na pytanie jak do pożaru doszło i dlaczego objął cały pion będą musie znaleźć policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0