poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Z wojska do odśnieżania

Dwa samochody marki STAR 266 nieodpłatnie przekazała jednostka wojskowa w Łomży na rzecz Powiatu Łomżyńskiego i decyzją starosty oba trafiły do Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, gdzie wyposażone zostały w posypywarki oraz pługi czołowe. Samochody są już wykorzystywane podczas akcji związanych z odśnieżaniem oraz zwalczaniem śliskości na drogach.

Dwa powojskowe stary odśnieżają drogi w powiecie łomżyńskim. (fot. Starostwo Powiatowe w Łomży)
Dwa powojskowe stary odśnieżają drogi w powiecie łomżyńskim. (fot. Starostwo Powiatowe w Łomży)

Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży zarządza drogami o łącznej długości ponad 530 km. Dzięki wojskowej darowiźnie dysponuje już dziesięcioma w pełni wyposażonym pojazdami do zwalczania śliskości na drogach. I choć śnieg od kilku dni nie pada, Barbara Chojnowska z-ca dyrektora ZDP w Łomży podkreśla, że drogowcy mają dużo pracy.
- Silny wiatr powoduje zamiecie i zawieje śnieżne zwiewając śnieg z pól na drogi – opowiada. - W niedzielę nasze ekipy pracowały do godziny 20.00, a dziś rano pracę zaczęły o godzinie 3.00 i pewnie znowu będą pracowały do 20. 

Dziękując wojsku za dwa stary starosta łomżyński Lech Szabłowski podkreślał, że bez wątpienia znacznie usprawni on działania prowadzone przez powiatowych drogowców i skróci czas podejmowanych interwencji, ale także znacząco ograniczy koszty ponoszone w związku z wynajmem jednostek zewnętrznych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0