środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Wietrznie i zimno

Choć na termometrach tylko nieco poniżej -10 st. C silny wiatr sprawia, że temperatura odczuwalna wynosi aż -30 st. C. Jak podają synoptycy właściwie nie zmieni się to do nocy. - Będzie nadal utrzymywał się dość silny, porywisty wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 do 35 km/ h w porywach do 60 km/h, powodujący miejscami zamiecie a później także zawieje śnieżne – podaje Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB.

Zgodnie z opracowaną przez synoptyka prognozą pogody na dziś w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego. Opady śniegu początkowo na południu a później także w centrum województwa. Temperatura maksymalna od -10°C na północy do -7°C na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty w porywach osiągający do 60 km/h, powodujący miejscami zawieje oraz zamiecie śnieżne, wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -12°C na północy do -8°C na południu województwa. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, powodujący miejscami zawieje oraz zamiecie śnieżne, wschodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0