czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Łomży prawie gotowy

- Wniosek o decyzję środowiskową na obwodnicę Łomży może być złożony w najbliższych tygodniach. Być może jeszcze w lutym – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Czekamy teraz na decyzję środowiskową na pozostały odcinek „łomżyńskiej” Via Baltica, bo może mieć ona wpływ także na wniosek o obwodnicę Łomży. Ta decyzja – według nieoficjalnych informacji - ma być wydana do końca stycznia. Przypomnijmy we wrześniu obwodnica Łomży została wyłączona z wniosku o decyzję środowiskowa dla Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, ze względu na brakującą inwentaryzację ptaków migrujących z trzech miesięcy: wrzesień, październik i marzec. Jak to możliwe, że już teraz drogowcy mają te dane?

Projekty obwodnicy Łomży budowanej w ramach Via Baltica. GDDKiA jako wariant preferowany wskazała tzw. daleki zachodni - na mapie kolor niebieski
Projekty obwodnicy Łomży budowanej w ramach Via Baltica. GDDKiA jako wariant preferowany wskazała tzw. daleki zachodni - na mapie kolor niebieski

- Otrzymaliśmy obszerne dane dotyczące Doliny Narwi z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie – odpowiada Rafał Malinowski. - Na tej podstawie uzupełniany jest wniosek, który ma być złożony w pierwszym kwartale roku w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. 

- Takie zapewnienie drogowców cieszy, bardzo cieszy – mówi Cezary Kisiel, przewodniczący Komitetu Obrony Obwodnicy Łomży, który zawiązał się po wyrzuceniu we wrześniu ubiegłego roku obwodnicy miasta ze złożonego niemal dwa lata temu wniosku o decyzję środowiskową na „łomżyńską” Via Baltica. - Widocznie te dane były i można było je uzyskać. Zastanawiające jest tylko dlaczego dopiero teraz. Mam  nadzieję, że to jest reakcja na nasze działania. Urzędnicy pracuj jak pracują, i bez wywierania nacisku widocznie nie chcieli się ruszyć. 
Cezary Kisiel przypomina, że w styczniu ma odbyć się spotkanie w tej sprawie z wiceministrem Zbigniewem Rynasiewiczem z ministerstwa rozwoju i transportu.
- Mam nadzieję, że spotkanie u ministra potwierdzi te informacje – dodaje Kisiel, a złożony wniosek o decyzję środowiskową na obwodnicę Łomży będzie wolny od takich błędów jakie wyszły przy wniosku o Via Baltica.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0