niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Hala zakończona... w terminie

We wtorek 31 grudnia po południu do łomżyńskiego ratusza dotarła faksem informacja od Masbud Invest, czyli firmy która wygrała miejski przetarg na budowę hali targowej z wiatą, że ukończyła inwestycję i wnioskuje o powołanie komisji odbiorowej – poinformowała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. Tym samym firma dotrzymała terminu z umowy z miastem, który już wcześniej był dwukrotnie przesuwany.

Masbud Invest z Suwałk wygrała ogłoszony jeszcze pod koniec 2012 roku  przetarg na budowę hali targowej i wiaty, które mają „przynieść cywilizację XXI wieku” na miejskie targowisko. Za zrealizowanie inwestycji firma zaproponowała najniższą cenę  8 milionów 286 tysięcy i 1 grosz, przy czym w trakcie prac otrzymała z ratusza zlecenie na roboty uzupełniające - przebudowę parkingu od strony dworca PKS za niemal równe 40 tys zł. 

Legalne opóźnienie
Choć plac budowy miasto wykonawcy przekazało w styczniu, prace rozpoczęły się jednak dopiero w połowie kwietnia, a konstrukcję hali zaczęto stawiać w połowie sierpnia. Poza srogą i długą zimą przełomu 2012 i 2013 roku okazało się bowiem, że problemy finansowe toczące generalnego wykonawcę dotknęły także jego generalnego podwykonawcę.  I mimo zapowiadanego przez ratusz „przyspieszenia prac” i „zmniejszania opóźnienia w realizacji inwestycji”, koniecznym okazało się dwukrotne – za każdym razem za zgodą prezydenta Łomży - przesuwanie terminu ukończenia prac z pierwotnie wyznaczonego na końca października aż na koniec grudnia. Aneksowanie umowy uchroniło suwalską firmę przed naliczaniem wysokich kar sięgających ok. 65 tys zł za każdy dzień opóźnienia. Dzisiejsza informacja oznacza, że inwestycja została ukończona. Miasto w ciągu kilku dni powoła komisję, która będzie musiała dokonać odbioru prac, czyli sprawdzić czy wszystko co miało być zrobione zostało należycie wykonane.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0