poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

1% dla łomżyńskiej „Arki”

Prawie 40 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok ubiegły otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pieniądze zostały w całości przeznaczone na potrzeby prowadzonego przez ŁTOZ schroniska dla bezdomnych psów „Arka”. – Każda, nawet najmniejsza kwota cieszy i ma duże znaczenie, bo także dzięki tym wpłatom psy mają zapewnione dobre warunki i mogą spokojnie oczekiwać na adopcję! – mówi Elżbieta Piasecka – Chamryk wiceprezes ŁTOZ.

W tym roku urzędy skarbowe z całego kraju przelały na konto ŁTOZ 39.282,90 zł. Są to różne kwoty, od kilku złotych aż do przekraczających nawet kilkanaście tysięcy. 
Nie jest to suma rekordowa, bo w latach ubiegłych wpływy bywały wyższe, ale liczy się tu każda złotówka przekazana z myślą o potrzebujących wsparcia bezdomnych zwierzętach.
– W tym roku za te pieniądze zrobiliśmy 5 nowych bud, 10 wybiegów z paneli ogrodzeniowych przy boksach – solidnych, ze spadkiem, żeby woda nie stała – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Wykonaliśmy też remont wnętrza szpitalika. Są w nim teraz przegrody, budy, nowa posadzka i przede wszystkim kanalizacja, której wcześniej tam nie było. Przeprowadzamy też na bieżąco naprawy w boksach.
Plany na następny rok to modernizacja najstarszych boksów oraz wykonanie nowego ogrodzenia terenu schroniska. Obecnie przebywa w nim około 170 psów, z czego miesięcznie średnio 15 trafia do adopcji i znajduje nowy dom. Niestety na ich miejsce wciąż napływają następne, stąd konieczność ciągłego wykonywania remontów i poprawy stanu infrastruktury.

Schronisko dla bezdomnych psów „Arka” mieści się w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 136. Można je odwiedzać: od poniedziałku do piątku 9-15, sobota 10-12, niedziela 11-13. 
Tel. kontaktowy: 795 170 739
Strona internetowa schroniska: schronisko.4lomza.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0