niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Prostują Dworną

Od kilku dni ekipy Zakładu Dróg Miejskich MPGKiM usiłują wyprostować nawierzchnię ulicy Dwornej na odcinku od Farnej do Sienkiewicza. Brukowana nawierzchnia ulicy szczególnie mocno ucierpiała, gdy skierowano na nią ruch samochodów omijających Stary Rynek. W wielu miejscach powstały duże zadolenia, które teraz jedno po drugim są rozbierane, a po wyrównaniu podłoża stara kostka jest układana na nowo... z zachowaniem pierwotnego wzoru.

Jak mówi Krzysztof Siedlecki z Zakładu Dróg Miejskich najlepiej byłoby aby nawierzchnię ulicy w całości rozebrać i ułożyć na nowo wówczas ulica była równa, ale i prowadzone teraz miejscowe równanie pomoże, bo przez kilka ostatnich miesięcy nawierzchnia Dwornej w wielu miejscach przypomina falującą wodę. Różnica poziomów miejscami przekracza kilkanaście centymetrów.
- Póki pogoda jest dla nas łaskawa możemy prowadzić te prace – mówi Krzysztof Siedlecki z ZDM, podkreślając, że są one one realizowane w ramach standardowego utrzymania dróg w mieście. - W tym tygodniu wszystkiego nie zrobimy, więc prace będą kontynuowane pewnie jeszcze o nowym roku.
Przy okazji likwidacji zadoleń w Dwornej ekipy drogowców MPGKiM poprawiają są także pobliskie chodniki.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0