czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Rok drogowców

Przyszły rok zapowiada się wyjątkowo pracowicie na ulicach Łomży. Wiosną powinny ruszyć zatrzymane na zimę prace na dwóch odcinkach ulicy Sikorskiego – od ZUS do mostu Hubala i od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego, ale także budowa dwujezdniowej ulicy Meblowej, remont ulicy Przykoszarowej, przebudowa Browarnej wraz z jej przedłużeniem aż do Nowogrodzkiej i dobudowa brakującego kawałka Akademickiej. Ratusz już poszukuje wykonawców tych inwestycji, ale robót drogowych ma być jeszcze więcej.

Prace drogowe na ulicach w Łomży
Prace drogowe na ulicach w Łomży

Zgodnie z opublikowanymi ogłoszeniami przetargowymi najszybciej powinny zakończyć się prace na Akademickiej. Termin ukończenia prac to 30 września 2014r. Cala inwestycja obejmuje zaś dobudowanie brakującego kawałka ulicy Akademickiej na długości  ok. 350 metrów ulicy od ronda na Spokojnej w kierunku Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. 
Do końca października 2014 roku mają zakończyć się prace na ulicy Sikorskiego, ale także remont ul.. Przykoszarowej, który ma ruszyć pod koniec marca. W tym czasie ma zostać przebudowana cała ulica, której jezdnia na całej długości ok. 1264 m, będzie miała szerokość 7,0m z poszerzeniem na łuku do 7,6 m.  
Budowa ulicy Meblowej i Browarnej to zadania znacznie większe. Meblowa ma być ulica dwujezdniową na całej długości od Wojska Polskiego po Poznańską, ale póki co ogłoszono przetarg na budowę ulicy do połowy. Już on obejmuje budowę dwóch rond w tym na skrzyżowaniu Meblowej z Wojska Polskiego i te prace – zgodnie z ogłoszeniem przetargowym powinny zakończyć się w kwietniu 2015 roku. 
W tym samym czasie powinny zakończyć się także prace na Browarnej. Dziś niewielka uliczka ma całkowicie zmienić swoje oblicze – długość aż do 1,3 km by sięgnąć do Nowogrodzkiej – z wyjściem za restauracją Retro. Aby tak się stało koniecznym jest wybudowanie szóstego w mieście mostu przez Łomżyczkę.
W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta ulic do remontów jest więcej. Zgodnie z planami powinno udać się zbudować także ul. Wiosenna, Szafirową, Turkusową, Rubinową i Strusią. Prezydent zapowiada także rozpoczęcie przebudowy ul. Wojska Polskiego. Jej całościowy remont szacowany jest nawet na około 80 mln zł, a w przyszłorocznym budżecie póki co na ten cel zarezerwowano jeden milion.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0