poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Łobodziński z Pucharem Świata

Piotr Łobodziński, zawodnik reprezentujący Łomżyński Ludowy Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrał Towerrunning World Cup. W sezonie 13 razy ścigał się na najwyższe wieżowce całego świata zdobywając po cztery pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Ostatni finałowy wyścig odbył się w Bogocie - stolicy Kolumbii, ale Polak już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Świata, więc tym razem się już nie spieszył.

Piotr Łobodziński
Piotr Łobodziński

- Już po starcie w Hong Kongu zapewniłem sobie zwycięstwo w Towerrunning World Cup, więc do stolicy Kolumbii udałem się bardziej w charakterze turystycznym – mówi Piotr Łobodziński. - Zawody oczywiście ukończyłem, ale uzyskany czas i zajęte miejsce sporo odbiegają od moich tegorocznych rezultatów na schodach. Jednak nie miało to żadnego znaczenia. Najważniejsze jest to, iż po raz pierwszy wygrałem Puchar Świata (w 2011 byłem czwarty, w 2012 na drugiej pozycji).  Jestem bardzo zadowolony z minionego sezonu i zmotywowany do dalszych ciężkich treningów w 2014, aby poprawić powyższą statystykę. Dzięki ciągłości naliczania punktów w rankingu (podobnie jak w tenisie) będę się starał utrzymywać jak najdłużej na szczycie tabeli.
Następne starty na schodach dopiero w marcu: Warszawa i Doha w Katarze. Na te drugie zawody dostałem zaproszenie na dekoracji w Bogocie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0