poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Złodziej z piwnicy w areszcie

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 21-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna usłyszał w sumie 27 zarzutów. Trudnił się włamaniami do piwnic na terenie miasta skąd kradł przede wszystkim rowery. Straty jakie spowodowała oszacowano na niemal 30 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym 7 rowerów, oraz zatrzymali trójkę paserów, która zajmowała się upłynnianiem skradzionych przez 21-latka rzeczy.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Złodziej działała na przełomie listopada i grudnia. Za zwyczaj okradał po kilka piwnic w jednym bloku. Kradł przede wszystkim rowery, ale także elektronarzędzie i sprzęt wędkarski. Sierż. szt. Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży podkreślają, że tego typu czyny są bardzo uciążliwe dla mieszkańców, a dzięki intensywnej pracy operacyjnej stosunkowo szybko udało się ustalili i zatrzymać sprawcę. 21-latek, mieszkaniec Łomży, usłyszał dwa zarzuty kradzieży, 24 zarzuty kradzieży z włamaniem lub usiłowania, oraz zarzut posiadania środków odurzających. W sumie straty oszacowano na blisko 30 tys. zł. Policji udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów, oraz zabezpieczyć pieniądze pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży innych skradzionych rzeczy.  Wczoraj 21-latek trafił przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. 
Policji udało się ustalić także trzech paserów odkupujących od 21-latka skradzione w piwnicach rzeczy. Mają 28, 29 i 39 lat i także usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0