czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Zmierzyły się z krajową czołówką

Zwycięstwem drużyny UKS-u Wilanowia Warszawa zakończył się rozgrywany w dniach 6-8 grudnia w Łomży XVII Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej w piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 1995 i młodszych. Na trzecim miejscu uplasowały się gospodynie imprezy, GUKS Dwójka.

W tym roku w zawodach oprócz drużyn z Łomży i Warszawy, wzięły udział także ekipy SPR-u Łukovia Łuków i UKS-u Orlik Reszel - Jakiś czas temu umówiliśmy się z trenerami Wilanowii i Łukovi, że tuż przed ćwierćfinałami Mistrzostw Polski rozegramy w Łomży czterozespołowy turniej. Zaprosiliśmy do udziału także ekipę z Reszla, która tak jak pozostałe zespoły będzie walczyła rozgrywkach ogólnopolskich - mówi trener Dwójki, Stanisław Niedbała - Taki skład gwarantował nam doskonałe przetarcie przez najważniejszą w tym sezonie dla nas imprezą. Nie chcieliśmy bowiem ściągać do nas słabszych przeciwników, bo nie zależy nam pucharach za pierwsze miejsca, a przede wszystkim na zmierzeniu się z krajową czołówką w tej kategorii wiekowej.

W pierwszym dniu imprezy łomżanki pewnie pokonały drużynę z Łukowa, a w dwóch kolejnych meczach uległy ekipom z Reszla i Warszawy - Cieszy mnie przede wszystkim to, że w meczach z silnymi rywalami gramy to, co ćwiczymy na treningach. Niestety kilka dziewczynek, które są w kadrze nie trenuje z nami na co dzień, co przekłada się na słabszą motorykę. Stąd też po dobrych pierwszych połowach z Orlikiem i Wilanowią, w drugich odsłonach brakowało nam sił - tłumaczy opiekun GUKS-u - Do tego po długiej przerwie niedawno wróciła do zespołu liderka, Amanda Szymborska i w tym turnieju nie była w najwyższej formie.

Turniej Mikołajkowy był dla Dwójki ostatnim poważnym sprawdzianem przed mistrzostwami okręgu, a później ćwierćfinałem Mistrzostw Polski - Mimo, że w klubie są bardzo skromne środki finansowe, to będziemy chcieli za wszelką cenę wystartować w tej imprezie. Liczymy na wsparcie ze strony sponsorów i miasta, a ze swojej strony będziemy robić wszystko by jak najlepiej zaprezentować siebie i Łomżę - zakończył Niedbała.

Wyniki turnieju:
UKS Wilanowia Warszawa – UKS Orlik Reszel 29:24
GUKS Dwójka Łomża – SPR Łukovia Łuków 31:19
SPR Łukovia Łuków – UKS Wilanowia Warszawa 23:31
GUKS Dwójka Łomża – UKS Orlik Reszel 19:23
SPR Łukovia Łuków – UKS Orlik Reszel 34:35
GUKS Dwójka Łomża – UKS Wilanowia Warszawa 18:27


Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Wilanowia Warszawa
2. UKS Orlik Reszel
3. GUKS Dwójka Łomża
4. SPR Łukovia Łuków

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0