Niespodziewane zwycięstwo i awans AZS-u

Weronika Łuba

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom zawodniczki AZS-u PWSIP Łomża. W meczu 8. kolejki Ekstraklasy łomżanki pokonały na wyjeździe Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:1. - Jechaliśmy do Lidzbarka z myślą, że możemy powalczyć, ale to gospodynie były faworytkami. Patrząc na przedsezonowe rankingi indywidualne byliśmy daleko z tyłu za Polmlekiem - tłumaczy trener AZS-u, Wacław Tarnacki. Jednak po raz kolejny okazało się, że same rankingi nie grają i często o wyniku decydują inne czynniki.

Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku Karoliny Gołąbiewskiej i doświadczonej Moniki Pietkiewicz. Miejscowa pingpongistka nie dała szans stawiającej pierwsze kroki przy stołach Ekstraklasy łomżance, wygrywając 3:0. Jak się później okazało, był to jedyny powód do zadowolenia dla sympatyków Polmleku tego dnia. W drugim meczu liderka AZS-u, Magdalena Sikorska również w trzech setach poradziła sobie z Mają Krzewicką doprowadzając do wyrównania.
Kluczowa dla losów tego spotkania była gra numer trzy. Zmierzyły się w niej Weronika Łuba oraz reprezentantka Australii, Melissa Tapper. Przed pojedynkiem niedoświadczona akademiczka była skazywana na szybką porażkę, ale po raz kolejny pokazała się z dobrej strony. Po czterech setach na tablicy wyników był remis 2:2 i o zwycięstwie miał zadecydował tie-break - Powiedziałem Weronice, żeby grała bliżej stołu i starała się szerzej rozrzucać rywalkę - mówi Tarnacki. Rady szkoleniowca Łuba szybko wcieliła w życie i przyniosło to znakomity efekt. Piątą partię wygrała 11:1 wyprowadzając swój zespół na ponowne prowadzenie.
Jako czwarte do stołu podeszły najlepsze pingpongistki obu zespołów - Sikorska i Pietkiewicz. Większe szanse w tym pojedynku dawano tej drugiej. Zawodniczka AZS-u pokazała jednak po raz kolejny w tym sezonie znakomitą formę wygrywając pewnie dwa pierwsze sety. Na początku trzeciej odsłony nieco się pogubiła, ale w końcówce znowu podkręciła tempo i zwyciężyła 3:0. Tym samym zespół z Łomży zanotował drugą wygraną w pierwszej rundzie rozgrywek i awansował na 8. miejsce w tabeli Ekstraklasy.
Już za tydzień, 14 grudnia łomżanki zmierzą się w hali sportowej w Piątnicy z Bronowianką Kraków w spotkaniu 9. kolejki. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp wolny.