czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Sądy reaktywacja

Zarówno Sąd Rejonowy w Grajewie jak i Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem znajdują się na liście sądów, które miałyby powrócić na mapę polskiego sądownictwa. Do prezydenckiego projektu ustawy o ustroju sądów powszechnych, który zakładał przywrócenie 17 z 79 zlikwidowanych tzw. reforma Gowia sądów, posłowie PSL i PO zgłosili poprawkę przywracającą w sumie 41 sądów rejonowych.

Listę 41 sądów rejonowych, które zostaną przywrócone zgodnie z porozumieniem PSL z PO przedstawił dziś rano w Sejmie klub parlamentarny PSL, podkreślając, że „to efekt stanowczych działań PSL”.  „Wstępną listę” powracających sądów otwierają dwa sądy zlikwidowane w województwie podlaskim – czyli Sąd Rejonowy w Grajewie i Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem.

Poprawkę przywracającą sądy w czwartek zaakceptowała podkomisja nadzwyczajna sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (SPC) do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0