Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Poznawali historię i przyrodę regionu

W piątkowe popołudnie 22 listopada wychowankowie Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej z Łomży wyjechali na wycieczkę , po nocy spędzonej w hotelu „Zbyszko” w Goniądzu rano ruszyli do Twierdzy Osowiec, gdzie poznali historię jej powstania, w trakcie dwugodzinnej wędrówki przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o twierdzy wojskowej z czasów carskich. Następnie udali się do Biebrzańskiego Parku Narodowego gdzie mieli możliwość zobaczyć chronione gatunki ptaków i roślin (m.in. bagno zwyczajne, rosiczkę torfowisko).

Na koniec sobotniego popołudnia zwiedzili zrekonstruowany XVI-wieczny Zamek Królewski Zygmunta Augusta w Tykocinie w ramach zajęć  edukacyjno-historycznych wysłuchali opowieści o dziejach oręża, obyczaju i kultury I Rzeczypospolitej.

Wychowankowie na wycieczkę wyjechali w ramach programu profilaktycznego „ Żyje zdrowo i aktywnie – poznaję działam – jestem „ realizowanego w ramach Łomżyńskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz patologii społecznej na rok 2013.

Podopieczni pełni wrażeń powrócili do placówki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę