wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

NFZ pokazuje ile wydał na nasze leczenie

Przez internet można sprawdzić np. ile kosztowało nasze leczenie w szpitalu, czy ile NFZ dopłacił do lekarstw kupionych na receptę. Aby to móc trzeba mieć indywidualne konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Ten działa od początku lipca, a w tym tygodniu łomżanie i mieszkańcy okolicy będą mogli założyć sobie takie konto odwiedzając np. Urzęd Skarbowy czy Galerię Veneda.

Zintegrowany Informator Pacjenta to system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i jego finansowaniu od 2008 r.  
- Pacjent korzystający z ZIP dowie się czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń, sprawdzi gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r., gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile Fundusz dopłacił do leku, gdzie złożył deklarację do lekarza POZ – przekazuje Małgorzata Jopich z Podlaskiego Oddział Wojewódzkiego NFZ.

Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy. I w tym tygodniu takie stanowisko objedzie Łomżę. Dziś  (2 grudnia 2013 r.) będzie w Urzędzie Skarbowym w Łomży, ul. Polowa 47 w godz. 11.00-15.00, jutro (wtorek) w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości (ul. Akademicka 14, godz. 8.30-15.00) w czwartek w  Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka 19, godz. 8.30-15.30), a w sobotę w Galerii Veneda w (ul. Zawadzka 38, godz. 10.00-15.00)
- Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie – podaje Małgorzata Jopich podkreślając, że do rejestracji konieczne jest okazanie dowodu osobistego!


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0