wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Za ten manewr zabrali mu prawo jazdy

36-letni kierowca tira nie zważając na znaki i przepisy drogowe wyprzedzał drugą ciężarówkę zmuszając do hamowania inną jadącą z przeciwka. Całe zdarzenie rozgrywało się na krajowej 61 i widzieli je i zarejestrowali policjanci. W efekcie już chwilę później 36-latek został zatrzymany. Mężczyźnie, w związku ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym, zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna za zachowanie na drodze odpowie jeszcze przed sądem.


Do darzenia doszło w sobotę rano. W pewnym momencie, nadzorując ruch pojazdów w miejscowości Miecze, zainstalowana w radiowozie kamera zarejestrowała nadjeżdżającego z przeciwka tira, którego kierowca lekceważąc przepisy i znaki drogowe niebezpiecznie wyprzedzał drugą ciężarówkę. 
- Siedzący za kierownicą mercedesa mężczyzna nie zważając na linię ciągłą i brak miejsca do wykonania tego manewru kontynuował go, zmuszając do hamowania nadjeżdżającego z przeciwka kierującego inną ciężarówką – opisuje oficer prasowy grajewskiej policji podkreślając, że na szczęście, dzięki jego reakcji nie doszło do wypadku. 
Chwilę później podróżujący mercedesem 36-latek był już zatrzymany. Mężczyźnie, w związku ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym, grajewscy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a jego sprawa zostanie skierowana do sądu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0