wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Biskup chce „ewangelizacji Łomży”

„Na niedzielną Mszę św. uczęszcza w Łomży ok 30% ochrzczonych, czyli 3 osoby na 10” podaje Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski i zapowiada „podjęcie dzieła ewangelizacji Łomży”. Biskup wystosował specjalny apel do mieszkańców Łomży, „o wielką modlitwę w intencji ewangelizacji naszego miasta”, który ma być odczytany we wszystkich kościołach Łomży podczas ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę, która będzie I Niedzielą Adwentu. - Jako wasz Biskup wspieram duchowo ewangelizację Łomży i zachęcam wszystkich do włączenia się w to dzieło – pisze biskup.

Bp Janusz Stepnowski
Bp Janusz Stepnowski

Dzieło ewangelizacji Łomży ma odbyć się w czerwcu 2014 roku, a przygotowania zaczną się już teraz. 
- Dzisiaj, na początku Adwentu, zwracam się z prośbą o wielką modlitwę w intencji ewangelizacji naszego miasta – czytamy w apelu biskupa Stepnowskiego. 
Zgodnie z decyzją biskupa w każdej parafii miasta odmawiana będzie codziennie, w ramach dziękczynienia po Komunii św., specjalna modlitwa. Ponadto ruchy i stowarzyszenia działające w mieście podejmą właściwą sobie akcję modlitewną. 
- Proszę też osoby starsze, chore i samotne (np. w kołach Żywego Różańca) o żarliwe wstawianie się u Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, aby orędzie ewangelizacyjne dotarło do niepraktykujących – apeluje biskup Stepnowski.
Biskup zapowiada także powołanie ewangelizatorów, którzy będą działać w świątyniach i na ulicach Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0