wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Czek dla schroniska

Symboliczny czek na kwotę 1828,64 zł przekazali uczniowie łomżyńskiej Wety opiekunom łomżyńskiego schroniska dla psów „Arka”. Prawdziwe pieniądze zostały zebrane podczas Święta Szkoły „PUPILE WETY 2013” obchodzonego w dniu imienin świętego Franciszka, gdy na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.

Festyn w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży odbył się na początku października. Były pokaz tresury psów policyjnych, porady weterynaryjne, można było też pojeździć konno czy wziąć udział w różnych konkursach. Były też  kwesta, kiermasz i loterii, które od kilku lat organizowane są właśnie z myślą o podopiecznych łomżyńskiego schroniska dla psów „Arka”. W tym roku udało się zebrać w sumie 1828,64 zł. I pieniądze trafiły już na konto schroniska. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele uczniów Wety Milena Jóźwik i Łukasz Cudnik z kl. IV H wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego Sylwią Makowską i Justyną Zaczek, odwiedzili schronisko i przekazali symboliczny czek, oraz karmę dla psów.
Weta już zapowiada, że na tym jej pomoc się nie skończy. Już w grudniu rusza kolejna edycja szkolnej akcji „Gwiazdka dla psa”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0