środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Idzie zima

Po weekendzie ma przyjść do nas zima. Tak wynika z prognoz meteorologicznych i wydawanych w związku z nimi ostrzeżeń. Synoptycy już ostrzegają, że w nocy z niedzieli na poniedziałek drogi w regionie mogą być oblodzone, a w poniedziałek w ciągu dnia spodziewane są opady mokrego śniegu.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, wydał pierwsze zimowe ostrzeżenie. Ostrzega kierowców przed oblodzeniem. Po opadach deszczu w niedzielę, w nocy nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C (minimalna wyniesie od -2°C do -1 °C), co spowoduje na przeważającym obszarze województwa zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. 
W poniedziałek ma być jeszcze bardziej zimowo. W ciągu dnia spodziewane są opady mokrego śniegu, a w nocy z poniedziałku na wtorek znowu wystąpią oblodzenia, bo temperatura spadnie jeszcze bardziej - minimalnie może wynieść od -4°C do -2 °C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0