poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Fałszywy „siostrzeniec” na 3 miesiące za kratami

Decyzją sądu w Łomży na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 21-letniego Łukasza Z. Mieszkaniec Poznania usłyszał w sumie pięć zarzutów – cztery wyłudzenia i jeden usiłowania wyłudzenia pieniędzy. Dzwoniąc w wakacje do starszych mieszkańców Łomży mężczyzna podawał się za siostrzeńca i prosił o pilną pomoc finansową. Ci, którzy mu uwierzyli stracili w sumie 50 tysięcy złotych.

Oszust metodą na tzw. „wnuczka” działał w lipcu. Za ofiary wybierał sobie osoby starsze.  76-letniej mieszkance Łomży podawał się za bratanka. Prosił o pilną finansową pomoc i podał numer konta bankowego na które kobieta przelała na 14 tysięcy złotych.  Od 84-letniej mieszkanki miasta wyłudził 4 tysięcy złotych, a od 83-letniej 17 tys zł. na zakup samochodu. Obu kobietom przedstawiał się za siostrzeńca. Nie tylko starsze kobiety padały ofiarami oszusta. W ten sam sposób wyłudził także 15 tys zł od około 80-letniego mężczyzny. Po przelaniu pieniędzy okazało się, że wszyscy stali się ofiarami oszustwa. 
Fałszywy „siostrzeniec” został zatrzymany w tym tygodniu w Poznaniu. W środę był doprowadzony do łomżyńskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, a wczoraj Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0