środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Podwyżki „pozytywnie zweryfikowane pod względem celowości”

Przed miesiącem radni Łomży zgodzili się na „groszowe” podwyżki lokalnych podatków, a za tydzień mają głosować również „groszową” podwyżkę cen wody. Prezydent Łomży, po sprawdzeniu przesłał do Rady Miasta wniosek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji o podwyżkę cen wody i ścieków. - „Taryfy zostały opracowane zgodnie z zasadami”, a „koszty świadczonych usług zostały pozytywnie zweryfikowane pod względem celowości ich podnoszenia” - czytamy we wniosku o zatwierdzenie podwyżki podpisanym przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza.

Zgodnie z przedstawioną propozycja metr sześcienny wody dostarczanej przez MPWiK do  gospodarstw domowych w Łomży od 1 stycznia 2014 roku miałby wzrosnąć o 6 groszy w stosunku do obecnej stawki. Większa podwyżka - o 12 groszy – dotyczy odbieranych ścieków. W sumie łomżanie mieliby płacić już 8 złotych i 16 groszy, czyli o 2,26% więcej za każde tysiąc litrów wody zużyte w domu. 
- W stosunki do cen aktualnie obowiązujących ten przyrost oznacza (…) 0,54 zł za osobę na miesiąc – podawała kilka tygodni temu Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. 
Ten sam wniosek dotyczy także ustalenia cen wody i ścieków w Piątnicy, która także obsługiwana jest przez łomżyńską miejską spółkę. W tym wypadku przewidywany jest znaczący 7-8% spadek cen. Za dostarczaną do domów wodę mieszkańcy gminy Piątnicy od nowego roku mieliby płacić 2,48 zł/m3, a za odprowadzane ścieki od 7,55 do 7,74 zł/m3.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0