poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

„Znęcali się” tylko nad bliźniakami

Rodzice 5-letnich bliźniaków, które były „ukrywane” za szafą w jednym z łomżyńskich mieszkań mają usłyszeć zarzuty znęcania się nad dziećmi. Zajmująca się od kilku miesięcy sprawą Prokuratura Rejonowa w Łomy wydała postanowienie o przedstawieniu im zarzutów. Formalnie rodzice bliźniaków, i piątki innych dzieci, mają je usłyszeć jutro. Jeszcze w czerwcu, w kilka tygodni od ujawnienia sytuacji w tej rodzinie, rodzice zrzekli się całkowicie władzy rodzicielskiej wobec bliźniaków. Obecnie dzieci są w zastępczej rodzinie zawodowej.

W ocenie prokuratury rodzice bliźniaków wspólnie i w porozumieniu znęcali się fizycznie i psychicznie nad bliźniakami, m.in. w ten sposób, że zamykali chłopców w ciasnym pomieszczeniu, nie wyprowadzali z mieszkania, izolowali od kontaktów z rodziną i innymi ludźmi, a także nie odżywiali w sposób właściwy, zaniedbywali emocjonalnie i społecznie.
Zdaniem śledczych było to przyczyną znacznego opóźnienia rozwoju fizycznego, niedożywienia, niedoboru wzrostu i zaników mięśniowych, a także znacznego opóźnienia rozwoju psychoruchowego i emocjonalnego. 
Oceniając, iż doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego wobec bliźniaków, prokuratorzy podkreślają, iż wobec pozostałej piątki swoich dzieci rodzice nie postępowali w ten sposób. Prowadzone w tym zakresie postępowanie zakończyło się ustanowieniem kuratora.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0