poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy za budową obwodnicy

Prawie 5 tysięcy podpisów w jeden dzień złożyli mieszkańcy Łomży pod apelem o budowę obwodnicy miasta. W niedzielę (17.11) przez cały dzień na ulicach Łomży można było spotkać wolontariuszy. Mieli przy sobie apele i specjalne urny. Wcześniej podobna liczba mieszkańców miasta złożyła swoje podpisy w firmach i urzędach, gdzie były wyłożone specjalne listy.

W sumie udało się zebrać ok 10 tysięcy podpisów. Przedstawiciele Społecznego Komitetu Obrony Obwodnicy Łomży zawiozą je do Ministerstwa Transportu. Jak zapowiadają, jeżeli ta akcja nie przyniesie efektu zablokują miejski przebieg drogi krajowej nr 61 czyli ulicę Wojska Polskiego.

Niezależnie od tego wiosną ulica ma być remontowana na odcinku od ronda przy Placu Kościuszki. Ma być także na niej wybudowane nowe rondo. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w ruchu dla samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto.

Społeczny Komitet reaktywował swoją działalność po tym, kiedy obwodnica została wyłączona z opinii środowiskowej dla drogi S 61, ponieważ Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku nie otrzymała odpowiednich dokumentów
od drogowców. A bez tego dokumentu jej budowa nie jest możliwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0