wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Śledztwo w sprawie „pobitych przez policjantów” poprowadzi prokuratura w Kolnie

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie rzekomego pobicia młodych osób przez interweniujących łomżyńskich policjantów. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających śledczy z Prokuratury Rejonowej w Łomży uznali, że są wystarczające przesłanki aby wszcząć śledztwo w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez policjantów. - Prokuratura Rejonowa w Łomży po wszczęciu śledztwa, zgodnie z procedurą w takich sprawach, wyłączyła się z postępowania i sprawa została przeniesiona do Prokuratury Rejonowej w Kolnie – mówi Małgorzata Kosiorek-Soboń, zastępca prokuratora rejonowego w Łomży.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło 20 października. Policjantów wezwano na interwencję domową w związku z hałaśliwą imprezą. Okazało się, że w jednym z mieszkań w bloku kilkanaście osób świętuje „osiemnastkę”. Przebieg interwencji policji różnie jednak opisywali uczestnicy imprezy i policjanci. Policjanci utrzymywali, że wobec dwóch agresywnie zachowujących się osób zastosowano środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu, kajdanek i pałki. Uczestnicy imprezy twierdzą, że nie byli agresywni, że zaraz po wejściu do mieszkania policjantka pobiła jednego z uczestników, a kolejny, który nie chciał przyjąć mandatu, miał dostać na komendzie. 
W efekcie jeden z poszkodowanych, 19-latek, wprost z komendy karetką pogotowia został przewieziony do szpitala, w którym jak się okazało ostatecznie spędził kilka dni, u drugiego laryngolog mia stwierdzić „dziury w uszach”.  

Postępowanie wyjaśniające w sprawie interwencji jest prowadzone także w Komendzie Miejskiej Policji. Jak wyjaśnia sierż. szt. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży ono ma wyjaśnić czy procedury stosowane przez policjantów były zgodne z przepisami. To postępowanie ciągle jest w toku.

zobacz: Pobici przez policjantów


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0