sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Nagrody starosty łomżyńskiego

Barbara Turowska, Adam Frączek i Zygmunt Zdanowicz to laureaci tegorocznej Nagrody Starosty Łomżyńskiego Lecha Marka Szabłowskiego za promocję powiatu. Nagroda ma honorować ludzi i instytucje, które wniosły trwały wkład w rozwój społeczno – gospodarczy, kulturowy powiatu łomżyńskiego lub związany z upowszechnianiem i osiągnięciami sportowymi. Poza specjalną statuetką, stworzoną przez artystę plastyka Edytę Barańską z Gdańska, nagroda ma także wymiar finansowy.

Barbara Turowska, kustosz z ponad dwudziestoletnim stażem w Muzeum Przyrody w Drozdowie, odebrała statuetkę przyznaną jej w dziedzinie kultury za organizowanie wystaw czasowych i przygotowywanie projektów edukacyjnych w tym Muzeum. Adam Frączek, przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnych Zespołów Sportowych w Łomży, a wcześniej m.in. wiceprezydent Łomży i zastępca wójta gminy Łomża, otrzymał nagrodę za upowszechnianie sportu. Zygmunt Zdanowicz od 15 lat prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a wcześniej także dyrektor prestiżowego I LO w Łomży, został doceniony przez starostę łomżyńskiego za inicjatywy społeczno - gospodarcze.  
- To wszystko jest oparte na chęci współpracy wielu ludzi – mówi wzruszony Zygmunt Zdanowicz  podkreślając, że cieszy się iż w takim gronie otrzymał tę nagrodę. Zdanowicz podkreślał, że od 10 lat jest już na emeryturze i że społeczna działalność w jaka jest zaangażowany to największe „bogactwo jakie mogłem otrzymać od życia”.

Foto: Lech Szabłowki, Zygmunt Zdanowicz, Barbara Turowska, Adam Frączek i Henryk Kotowski
Foto: Anna Archacka, dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie
Foto: Starosta łomżyński Lech Szabłowki, Barbara Turowska i Edyta Zawojska
Foto: Barbara Turowska,
Foto: Starosta łomżyński Lech Szabłowki i Adam Frączek
Foto: Adam Frączek
Foto: Starosta łomżyński Lech Szabłowki i Zygmunt Zdanowicz
Foto: Zygmunt Zdanowicz
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0