poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

55. rocznica powstania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

Wręczenie nagród w konkursie na wspomnienia pod hasłem "W mieście, co było mi rajem...", promocja najnowszej publikacji i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - tak Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej świętowało jubileusz swojego 55-lecia. Inicjatorom powstania towarzystwa bardzo zależało na tym, aby powstało w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego akt założycielski podpisano w Warszawie dokładnie 11. listopada 1958 roku. Nastąpiło to w prywatnym domu jednego z pomysłodawców tego stowarzyszenia, Edwarda Ciborowskiego.

55. rocznica tego wydarzenia stała się m.in. okazją do wręczenia nagród w ogłoszonym przez TPZŁ konkursie na wspomnienia. Pierwszą nagrodę jury przyznało Ryszardowi Dziewiańskiemu z Gdańska, drugą - Janowi Chmielewskiemu z Łomży, a dwie trzecie ex aequo Tadeuszowi Mieszkowskiemu z Białegostoku i Zygmuntowi Wierciszewskiemu z Gdańska.

Jubileusz obchodzony w takim dniu ma specjalny charakter, dlatego też wieczór wspomnień wzbogaciło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez uczestników tego spotkania.

Fot. Adam Babiel

Foto:
Foto: Prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0