środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Nowa galeria gotowa za rok?

Mimo przestoju w budowie i kilkakrotnie przesuwanych terminów oddania do użytku, optymizm nie opuszcza firm zaangażowanych w powstanie Galerii "Narew" w Łomży. Jak się dowiedział nasz reporter, planowany termin otwarcia to koniec 2014 roku. Jej budowa rozpoczęła się dwa lata temu od wylania betonowych słupów. I tak zostało.

Plac budowy Galerii Narew
Plac budowy Galerii Narew

Jak informuje Ada Taraszewska z firmy odpowiedzialnej za komercjalizację przestrzeni handlowej przyszłej galerii, wynajęto już 70% powierzchni, a kolejni najemcy zadeklarowali podpisanie umowy po wznowieniu budowy.

I tu jest największy problem, bo od uroczystego wbudowania kamienia węgielnego 2 lata temu na terenie przyszłej galerii zdążono wystawić tylko kolumnadę betonowych słupów. Na wstrzymaniu inwestycji cierpią mieszkańcy sąsiednich ulic, które miały być już dawno zmodernizowane w ramach tzw. offsetu.

Galerię handlową "Narew" według planów miałoby tworzyć ponad 100 sklepów na powierzchni 40 tys. m kwadratowych. W planach było także m.in. wybudowanie kina, którego nie ma w galerii "Veneda", i parkingu na półtora tysiąca samochodów. (ad/zmj)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0