czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Obwodnica Stawisk opóźniona

Za tydzień miała zakończy się budowa obwodnicy Stawisk, ale się nie zakończy. Budowniczy obwodnicy już otrzymał do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku zgodę na przesunięcie terminu o miesiąc, ale jest wielce prawdopodobnym, że i w z tym terminem będą opóźnienia. Obwodnica o długości 6,5 km, której budowę rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku, choć na niemal całej długości ma tylko jeden pas ruchu, formalnie będzie pierwszym elementem ekspresowej drogi Via Baltica.

Węzeł Stawiski - fotografia z września 2013 roku. (fot. www.obwodnica-stawisk.pl)
Węzeł Stawiski - fotografia z września 2013 roku. (fot. www.obwodnica-stawisk.pl)

Budowa pierwszego etapu obwodnicy Stawisk o przekroju jedno jezdniowym z rozszerzeniem do dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu jedynie w rejonie bezkolizyjnego węzła „Stawiski” miała być ukończona do 17 listopada. Przetarg wygrała firma BUDIMEX SA oferując wykonanie zadania za niespełna 123 mln zł. Już wiadomo, że umowny termin nie zostanie dotrzymany. Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA przyznaje, że urząd już zgodził się na przedłużenie kontraktu o miesiąc. 
Najprawdopodobniej przekroczona będzie także cena z kontraktu. Podsumowując prace zrealizowane w miesiącu wrześniu Budimex podał, że „łączna wartość wykonanych robót wynosi: 103 770 177,62 netto, tj. 127 637 318,47 PLN brutto, co stanowi 103,96% Zaakceptowanej Kwoty Kontraktowej.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0