środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Debata o bezpieczeństwie w SM Perspektywa

- Zależy nam na zdiagnozowaniu rzeczywistych oczekiwań społeczności lokalnej i na spotkaniu mieszkańców z przedstawicielami instytucji, działających na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa – zaprasza Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na debatę społeczną „Moje osiedle”, która rozpocznie się we wtorek o godz. 18. w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa przy ul. Kazańskiej 1 w Łomży. - Zależy nam, żeby na debatę przyszło jak najwięcej mieszkańców osiedli: Jantar, Górka Zawadzka, Konstytucji, Mazowieckie, Armii Krajowej, Medyk i Zawady Przedmieście, ponieważ pozwoli to Policji i przedstawicielom wielu innych instytucji rozeznać się w zagrożeniach i problemach, aby móc skutecznie je eliminować.

Organizatorzy debaty społecznej chcieliby zyskać dokładniejszą orientację w zjawiskach, które mieszkańcom wydają się szczególnie istotne, jak choćby bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, albo dokuczliwe, jak kradzieże, uszkodzenia mienia czy bezpańskie psy. Spotkanie pozwoli uczestnikom zapoznać się osobiście nie tylko z dzielnicowymi, ale również z przedstawicielami instytucji, które są zainteresowane polepszeniem stanu bezpieczeństwa w mieście. Do udziału w debacie zostali zaproszeni, m.in., przewodniczący i członkowie rad osiedli, dyrektorzy i pedagodzy ze szkół oraz z placówki opiekuńczo-wychowawczej, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jednak uczestnictwo i formuła debaty są otwarte dla każdego, kto chce poprawy bezpieczeństwa.
- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Łomży, aby przedstawili, co ich trapi i z czym borykają się na co dzień – zachęca Ewelina Szlesińska. - Przecież nadrzędnym celem Policji jest bezpieczeństwo mieszkańców łomżyńskich osiedli. A ponieważ nasze działania służą lokalnej społeczności, dlatego wspólnie będziemy poszukiwać skutecznych programów prewencyjnych oraz dostosowywać działania Policji do występujących zagrożeń i oczekiwań społecznych. Zapraszamy!


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0