środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Walczyli na medal

Kalinko--baner-www2.gif

 

Na wystawie znajduje się ponad 50 medali przypominających o rocznicach ważnych wydarzeń oraz wielkich wodzach i postaciach historycznych, takich jak król Władysław II Jagiełło i Jan III Sobieski czy marszałek Józef Piłsudski i premier Ignacy Paderewski. Odrębną część ekspozycji stanowi prezentacja pamiątek po dziadku łomżyńskiego kolekcjonera Zdzisława Kalino - Izydorze Kalinko służącym w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie.

Zdzisław Kalinko interesuje się kolekcjonerstwem od wielu lat. Początkowo jego zbiory ograniczały się do filatelistyki, z czasem powiększyły się o numizmatykę, stare fotografie i pocztówki, a także medalierstwo i inne dziedziny. Kolekcjoner chętnie prezentuje swoje „skarby” na wystawach indywidualnych (10) oraz użycza na wystawy zbiorowe (8).

Zdzisław Kalinko urodził się w 1952 roku. Od pokoleń związany jest z Łomżą. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym miasta angażując się w działania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Łomżyńskiego Bractwa Historycznego i Lokalnej Organizacji Turystycznej. Radny i członek zarządu miasta Łomża w latach 1997-2002. Były członek Rady łomżyńskiego Muzeum.

Foto: Bolesław Deptuła

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 04 listopada 2013 14:22
Data ostatniej edycji: cz, 14 listopada 2013 11:21:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0