poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Morderca w areszcie na 3 miesiące

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 29-letni Sławomir D. mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który podejrzewany jest o zgwałcenie i zabicie 22-letniej Marlena T. z okolic Śniadowa. W czwartek przed wieczorem sąd w Łomży przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wcześniej w prokuraturze mężczyzna formalnie usłyszał zarzuty. Jak informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, w trakcie przesłuchania nie przyznał się do zabicia kobiety i odmówił składania wyjaśnień.

Ciało młodej, 22-letniej kobiety znaleziono we wtorek w południe pod przepustem wodnym w okolicach wsi Mężenin pod Śniadowem. Wyniki przeprowadzonej sekcja zwłok nie pozostawiają wątpliwości, że kobieta została zamordowana.  Była bita i zgwałcona. 
- Obrażenia wskazują na to, że motywem zbrodni był motyw seksualny – mówiła prokurator Maria Kudyba informując, że na ciele denatki stwierdzono liczne obrażenia ciała i cechy gwałtownego uduszenia ręką lub rękoma. 
Do zabójstwa prawdopodobnie doszło w nocy z soboty na niedzielę. Już w pięć godzin po zgłoszeniu znalezienia ciała kobiety, policjanci z Łomży ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie zabójstwa. To 29–letni Sławomir D. mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Sprawca i ofiara znali się. Zamordowana kobieta miała dwójkę małych dzieci, ale nie była zamężna. 
Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę  pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0