poniedziałek, 20 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Mostek na Poznańskiej czeka na odbiór

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, otwarcie dla ruchu mostku na Łomżyczce w ciągu ulicy Poznańskiej może nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia – informuje Łukasz Czech z ratusza. W ubiegłym tygodniu zakończył się trwający od początku sierpnia remont tego mostku. Nowy jest przede wszystkim szerszy dzięki czemu zmieściła się jezdnia o szerokości 10 metrów, ale także chodnik i ścieżkę rowerowa.

Odremontowany mostek
Odremontowany mostek

Mostek nad Łomżyczką był ostatnim „wąskim gardłem” ulicy Poznańskiej stanowiącej swoistą obwodnicę miasta remontowanej sukcesywnie od 2006 roku. Na remont mostku miasto otrzymało blisko 673 tysiące złotych dotacji z rządowej „rezerwy drogowej”, co pokrywało niespełna połowę z blisko 1,5 mln zł kosztów przedsięwzięcia. 
Głównym wykonawcą remontu przeprawy na Poznańskiej była firma A-Z BUD z Radomia. Prace – zakończyła nieco szybciej niż planowano. I choć mostek jest już gotowy, póki co jeszcze nie można na niego wjeżdżać. 
- Dokładny termin odbioru mostu na rzece Łomżyczka w ciągu ulicy Poznańskiej nie został jeszcze wyznaczony – podaje Łukasz Czech z ratusza. - Jeżeli jednak wszystko dobrze pójdzie, to jego otwarcie dla ruchu może nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia. 

Po zamknięciu mostku na Poznańskiej samochody, w tym ciężkie tiry, które jadąc śladem „Via Baltica” od Ostrowi Mazowieckiej skręcały w Poznańską teraz muszą wjechać głębiej do miasta i przejechać nową ulicą Spokojną przy okazji powodując znaczące utrudnienia w ruchu na tym odcinku Alei Legionów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę