wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Harcerze proszą o pomoc przy sprzątaniu grobów

Tradycyjnie jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym harcerze z 59. DH „Ptaki Ptakom” rozpoczęli sprzątanie grobów znajdujących się na zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży. Czyszczą pomniki osób, zasłużonych dla Ojczyzny, ale także mogił zapomnianych i opuszczonych, których jest wiele na tym cmentarzu. - Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do pomocy – mówi hm. Krzysztof Pyczot. - Przychodźcie codziennie, czekamy na was przy głównej bramie ulica Mikołaja Kopernika o godzinie 15.00. Narzędzia worki rękawiczki posiadamy, zabierzcie tylko z sobą chęci i troszeczkę czasu.

Pod wodzą drużynowego hm. Krzysztofa Pyczota gromadka harcerek i harcerzy zamiata alejki, grabi z mogił liście i myje pomniki. Harcerze troszczą się nie tylko o pomniki wystawione bohaterom poległym w walce o wolną Ojczyznę, ale także o groby przy których od lat 1 listopada nie stają już bliscy.
- Nie pozwolimy by jakakolwiek mogiła na Dzień Wszystkich Świętych była samotna – podkreśla Krzysztof Pyczot. - Pług zaorał ludzkie kości, a serca nie może. Czuwaj!


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0