poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Chcą budować S8

18 konsorcjów i firm z kraju i zagranicy ubiega się o zlecenie na budowę budowę 15-km odcinka drogi S8 od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa za obwodnicę Mężenina. Tyle firm z Polski, ale też z Austrii, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Włoch złożyło wnioski do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku o dopuszczenie do udziału w dwustopniowym postępowaniu przetargowym.

Złożone w GDDKiA wnioski będą teraz sprawdzane pod względem formalnym, a firmy poddane ocenie, czy spełniają określone kryteria i czy mogą być dopuszczone do udziału w przetargu. Później wybrane firmy będą przedstawiać konkretne oferty finansowe, za ile są gotowe zrealizować inwestycję. Zgodnie z wymaganiami GDDKiA ten fragment S8 miałaby powstać najpóźniej w dwa i pół roku od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

Już wcześniej drogowcy zapowiadali, że do końca 2013 roku zostaną ogłoszone przetargi na budowę dwóch pozostałych odcinków S8 na jej podlaskim fragmencie, a cała droga klasy S do Warszawy ma powstać najpóźniej do 2020 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0