niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Dilerzy z Łomży

Około 5,5 kg narkotyków wprowadzili do obrotu trzej młodzi mieszkańcy Łomży. 19, 24 i 25-latek zostali wczoraj tymczasowo aresztowani na trzy miesiące w związku z obrotem znaczną ilością narkotyków. Jak podaje policja ich zatrzymanie ma związek z przeprowadzoną na początku czerwca akcją w trakcie której w jednym z mieszkań w Łomży ujawniono pół kilograma amfetaminy. Wówczas w ręce policji wpadło czterech mężczyzn w wieku od 23 do 28 lat.

Jak podaje policja zebrany przez mundurowych materiał pozwolił na przedstawienie kolejnym trzem mężczyznom zarzutów m.in. uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających, udzielania narkotyków w celach osiągnięcia korzyści majątkowych, w tym także osobom małoletnim oraz posiadania takich substancji. Zatrzymań dokonano w poniedziałek i wtorek. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku weszli wówczas do kilku łomżyńskich mieszkań. Zatrzymani mają 19, 24 i 25 lat. Jak podaje policja łączna ilość wprowadzonych do obrotu narkotyków to w sumie blisko 2,5 kg amfetaminy, prawie 3 kg marihuany oraz ponad 20 g haszyszu. Wczoraj wobec 19, 24 i 25-latka Sąd Rejonowy w Łomży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Łomżyńscy policjanci nie wykluczają także dalszych zatrzymań w tej sprawie.

zobacz: Pół kilo amfetaminy pod wanną

 

Krzaczki na marihuanę
Tymczasem we wtorek, na jednym z osiedli, dzielnicowy z Komedy Miejskiej Policji w Łomży podjął interwencję wobec młodego mężczyzny, u którego w kieszeni spodni znalazł foliową torebkę, w której były ponad 3 gramy amfetaminy. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie 18-letniego mieszkańca podłomżyńskiej miejscowości. Gdy funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży weszli do jego mieszkania zabezpieczyli dodatkowo 6 sadzonek konopi oraz ponad 65 gramów przetworzonego już produktu ziela. Wczoraj młody mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, uprawy i przetwarzania środków psychotropowych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

cz
cz, 17 października 2013 15:30
Data ostatniej edycji: cz, 17 października 2013 15:37:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0